fbpx

bilgi@demoajans.com

0548 888 33 66

Pzt – Cum 09:00-18:00

Sosyal Medya Yönetimi

Günümüzde yaklaşık 3.3 milyar insan aktif olarak sosyal medya kullanıyor. Sadece bu sayı bile sosyal medyaların ne kadar büyük bir pazarlama ağına sahip olduğunu gösteriyor. Sizde markanızı doğru hedef kitlesine tanıtmak ve değer kazanmak istiyorsanız birlikte çalışabiliriz.

sosyal-medya-dijital-1

Günümüzde sosyal medyada ya da Google arama sonuçlarında yoksanız hiç var olmamışsınız demektir. Bu kişiler için de firmalar için de geçerli bir durum. Sosyal medya, akıllıca kullananlar için markaları ve şirketleri güçlendiriyor. Sosyal medyaya sahip olmak, markanın Facebook, Youtube, Twitter, Instagram, Linkedin ve diğerleri gibi tüm sosyal medya platformlarında aktif kalmasına yardımcı olur.

Sosyal medya yönetiminin işletmeniz avantajlarına göz atabilirsiniz.

Yapılan işin ya da ürünlerin pazarlanma ihtiyacı bir sosyal medya ajansı ile çalışmanın en önemli faydalarından biridir. Ajanslar bir markanın varlığını tüm sosyal ağ sitelerinde yönetirken mümkün olan maksimum izleyici kitlesinin dikkatini çekmeye çalışırlar.

Sosyal medya ajansları markanızı tüm sosyal mecralarda takip edilen ve konuşulan bir marka yapmak için çalışırlar. Sosyal medyada trendler ve teknikler sürekli değişir ve bu trendleri ve teknikleri sürekli takip etmek bir sosyal medya ajansının işidir. Sosyal medya uzmanları nereden başlayacaklarını, hangi platformları ve hangi içeriği nasıl kullanacaklarını bilirler.

İşletmeniz ne kadar büyük veya küçük olursa olsun bir sosyal medya ajansı markanızın maksimum erişilebilir olmasına odaklanır. Sosyal medya yöneticileri markanız için sosyal medyada etkinlikleri yürütür, yayınlar yapar, paylaşır, beğenmeler toplar ve tweetler oluşturur. Bunları doğru zamanlarda doğru mecralarda yapmaya özen gösterir. Amaç ziyaretçilerin dikkatini çekmek ve onları alıcılara veya kalıcı müşterilere dönüştürmektir.

Sosyal medya ajansları rekabetçi ortamları severler. Dolayısıyla bir ajans ile çalışmanız, işletmenizin yalnızca markasını, ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmakla kalmaz aynı zamanda benzer veya eşit görünürlükteki diğer markaların önüne geçmesine yardımcı olur.

Bir sosyal medya ajansının nihai amacı, bir işletmenin daha az zamanda daha etkili bir şekilde sosyal medya kanallarında markasını tanıtmasına yardımcı olmaktır. Sosyal ağları hızlıca kurulup sosyal medya pazarlama seçenekleri ile desteklendiğinde yeni kurulan bir firmanın bilinirliği de hızlıca artacaktır.

Şirketler ürünlerini ya da hizmetlerini en iyi şekilde nasıl sunacaklarına odaklanırken bu ürün ya da hizmetleri nasıl pazarlayacakları konusu ayrı bir uzmanlık alanı olduğundan işin bu kısmını ajanslardan almaları verimliliği oldukça arttıracaktır. Böylece zamandan ve paradan tasarruf edilebilir.

INSTAGRAM

[instashow cache_media_time="8200" auto="2700" speed="750" auto="3700"]